Help-Study-and-Test


     بخش مطالعه و آزمون فضایی است برای دست یابی به پشتوانه علمی لازم در زمینه نقد هنری و افزایش دامنه دانسته های ما در عرصه هنر به ویژه هنر عکاسی.

    در این بخش کوشیده ایم تا با معرفی منابع مناسب و معتبر علمی - هنری، و  برنامه ریزی مطالعات هدفمند، شما را در رسیدن به اهدافی که در این راستا در نظر دارید همراهی و یاری کنیم.

    هدف از طراحی این بخش، فراهم نمودن زمینه ای برای مطالعه تخصصی در حیطه نقد عکس و افزایش آگاهی برای ارائه نقدهایی ارزشمندتر و پویا تر است.


     راهنمای سریع "مطالعه و آزمون"      

         شما می توانید، کتابی را به دلخواه از کتابخانه فتوریویو انتخاب کنید و برای مطالعه تعیین نمایید.

          یا می توانید انتخاب را به عهده "فتوریویو" بگذارید تا بر اساس سطح اطلاعات فعلی، کتابی را برای مطالعه به شما معرفی کند.

          شرکت در آزمون، اختیاری اما برای ارتقاء گروه کاربری الزامی است.

          ثبت نام و استفاده از تمامی امکانات فتوریویو برای اعضاء کاملا رایگان است.

         
گواهی نامه های صادره در خصوص شرکت در طرح یا آزمون تنها در "فتوریویو" معتبر خواهند بود.

         برای ثبت نام می توانید از این صفحه استفاده کنید.
 

  
لذت درک کشف اسرار نهفته در یک اثر هنری، چیزی نیست که بتوان آن را با واژه ها بیان کرد. رازهایی که گاه نمود و تجسم ناخودآگاه هنرمند عکاس اند و حتی خود مؤلف نیز به آنها آگاه نیست.

همه ما تجربه خواندن متن ها و نقد هایی را داریم که در ما شعف ایجاد کرده اند و ما را به ظرائفی درعکس ها توجه داده اند که نسبت به آنها بی توجه بوده ایم؛ و شاید هربار از خود پرسیده ایم چرا این نکته را من خود ندیدم؟!

واقعا چرا؟!

پاسخ یک بیت شعر آشناست!


 
    نا برده رنج، گنج میسر نمی شود     مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد!    


اگر می خواهیم منتقد موفقی باشیم باید یک اصل را بپذیریم و آن اینکه، راهی جز مطالعه پیگیر، مفید و هدفمند وجود ندارد.

"فتوریویو" با توجه به این نیاز، تلاش کرده است تا محیطی آرام، صمیمی و مفید را برای کاربرانی که علاقه مندند، دامنه دانش و آگاهی های خود را برای ارائه نقدهایی پربار تر و ارزشمند تر، افزایش دهند، فراهم آورد.

مهم نیست شما در چه سطحی از تحصیلات قرار دارید! نگاهی به زندگی نامه عکاسان و منتقدان بزرگ نشان می دهد که بسیاری از آنها از تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی نیز برخوردار نبوده اند، آنها از چشمی بینا، ذهنی پویا و اراده ای نیرومند برخوردار بوده اند.

سرمایه ای که در اختیار ما نیز هست و می تواند باشد.

آنچه اهمیت دارد این است که شما علاقه مندید بهتر ببینید، قاعده مند بیندیشید،
کشف کنید و آنچه را دریافته اید به خوبی بیان کنید تا دیگران نیز در درک لذت کشف زوایای پیدا و پنهان عکس ها با شما شریک شوند.

برای دست یابی به این هدف باید
برنامه منظمی برای مطالعه در زمینه نقد هنری داشته باشید و آموخته های خود را بیازمایید.

 
       "فتوریویو" در این اراده همراه شماست.      
 

در این بخش، دو مسیر مجزا را برای شرکت شما در طرح مطالعه و آزمون "فتوریویو" در نظر گرفته ایم:


 در حالت اول ؛ شما کتابی را که خود مایل به مطالعه آن هستید، از میان کتاب های معرفی شده در کتابخانه فتوریویو انتخاب و به فتوریویو اعلام می کنید و طبق برنامه زمانبندی که خودتان تعیین می کنید و یا توسط برنامه استاندارد فتوریویو برایتان تعیین می شود در این بخش ثبت نام می نمایید.

از لحظه ی شروع مطالعه کتاب انتخابی، گروه کاربری 
اطلاعات بیشتر شما از "کاربر عادی" به "نقد پژوه پایه" تغییر خواهد کرد و ما افتخار خواهیم یافت تا رسیدن شما به سطح "منتقد همراه" همراه شما باشیم.

شما ملزم خواهید بود، کتاب تعیین شده را در مدت مقرر، به اتمام برسانید. ما در فاصله های تعیین شده، با شما تماس خواهیم گرفت و روند مطالعه شما را پیگیری خواهیم کرد. کسب امتیاز این بخش منوط به رعایت برنامه زمان بندی است. برای آگاهی از نحوه ی کسب امتیاز در بخش پژوهش نقد "اینجا" کلیک کنید.
اطلاعات بیشتر

مهمترین مزیت شرکت در این طرح، دستیابی به یک برنامه مشخص برای مطالعه و تلاش برای التزام به اجرای برنامه مورد نظر و ارتقاء سطح آگاهی و دانش و تجربه شماست.

اما در صورتی که مایل به شرکت در آزمون نیز باشید؛ پس از مدت تعیین شده با هماهنگی سایت، به صورت غیر حضوری از شما در حیطه کتابی که مطالعه کرده اید، آزمون به عمل خواهد آمد. (نحوه اجرای آزمون متناسب با هر کتاب، به دو صورت کارگاهی و تئوری طراحی و به شرکت کننده اعلام خواهد شد.)

مزیت شرکت در آزمون، مطالعه دقیق تر متن و سعی بیشتر در درک مفاهیم آن است. این مهم با توجه به این که بخش ثابت آزمون، به صورت کارگاهی و استفاده از مطالب فراگرفته شده در قالب نقد عکس، خواهد بود، کمک شایانی به استفاده کاربردی متقاضی از کتابهای مورد نظر خواهد داشت.

و البته در صورتیکه مایل به شرکت در آزمون نباشید، با مطالعه کتاب مورد نظر می توانید نسبت به انتخاب و مطالعه کتاب بعدی اقدام نمایید و تنها امکان ارتقاء به گروه های کاربری بالاتر را از دست خواهید داد.برای شرکت در نمونه آزمون " بر روی آیکن زیر کلیک کنید "
 
شروع آزمون
 
 


 در شیوه دوم ، "فتوریویو" منابع مطالعاتی مناسب را بر اساس اطلاعاتی که در فرم ثبت نام اعلام می نمایید، به شما پیشنهاد می کند. شما در صورت توافق، یکی از کتابهای بسته پیشنهادی را انتخاب خواهید کرد و با تایید یا تغییر برنامه زمانبندی پیشنهادی فتوریویو، در طرح مطالعه و آزمون شرکت خواهید نمود.

اختیار شرکت یا عدم شرکت در آزمون، مانند روش نخست، با شماست.


 شرایط شرکت در طرح "مطالعه و آزمون" 

شرکت در این طرح برای تمامی اعضای فتوریویو، آزاد است.


 هزینه ثبت نام شرکت در طرح "مطالعه و آزمون" 

ثبت نام و شرکت در طرح "مطالعه و آزمون" فتوریویو، برای تمامی اعضای سایت رایگان است.

ناگفته پیداست که ارائه خدمات به کاربران و اعضای گرامی سایت، جز با همکاری خوبانی چون شما ممکن نبوده و نیست. عزیزانی که بی هیچ چشمداشتی آنچه به زحمت به دست آورده اند در اختیار دوستان خود می گذارند. لذا جهت احترام و پاسداشت زحمات ارزشمند این عزیزان، بر خود لازم می دانیم تا ضمن قدردانی از این عزیزان، حاصل زحمات ایشان را به سوی دوستانی که قدر گُل را می دانند هدایت کنیم.

لذا در صورتی که پیشرفتی در پایه علمی / تجربی / پژوهشی اعضای محترم فتوریویو مشاهده نشود، عضو مربوطه برای مدت مشخص (موقت) از دریافت خدمات سایت محروم خواهد شد و در صورتیکه پس از بازگشت نیز تلاشی برای بهبود از سوی وی مشاهده نگردد، این مدت تمدید خواهد گردید. درب کلبه ی فتوریویو به روی هیچ دوستی بسته نخواهد بود ولی شرط بازگشت افرادی که از کلبه منفک می شوند، کسب شرایط دو گروه بالاتر از گروه زمان جدایی آنها از سایت است. بدیهی است هدف از این دوری موقت چیزی جُز نیک اندیشی برای دوستان و حفظ و ارتقاء سطح کیفی جمع دوستان نخواهد بود.

چشمداشت فتوریویو از دوستانی که در محفل صمیمی سایت حضور می یابند تنها این است که به سهم خود
چه در کلبه ی کوچک فتوریویو و چه در دنیای بزرگ بیرون از آن، در میهمان کردن دیگران به دیدن و درک کردن و آفریدن زیبایی ها کوشا باشند.

نکته: با توجه به سیاست پرهیز "فتوریویو" از ورود به مسائل تجاری - اقتصادی، تهیه کتاب به عهده اعضا خواهد بود و فتوریویو در این زمینه خدماتی ارائه نمی کند.  گواهی نامه ی شرکت در طرح "مطالعه و آزمون" 

گواهی نامه شرکت در این طرح، تنها برای کاربرانی صادر خواهد شد که موفق به اخذ امتیاز لازم در گروه مورد نظر شده باشند.

گواهی نامه های صادره فقط در فتوریویو معتبر خواهند بود. بنابراین بدیهی است شرکت کنندگان در این طرح، تنها به دانسته ها و مهارت های کاربردی خود خواهند افزود و اخذ مدرک، مورد نظر و هدف شرکت در طرح نخواهد بود و نمی تواند باشد.


کاربرد این گواهی نامه ها، امکان عضویت کاربر در گروه های تخصصی قتوریویو و مشارکت در اداره بخش های سایت است.